fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Женска трка во Градски парк во Скопје

Останато

Женска трка во Градски парк во Скопје

Пред Виз Ер Скопски маратон кој оваа година е закажан за 8-ми мај, по четврти пат денеска ќе се одржи Женската трка во Градскиот парк во Скопје. На трката се очекува да учествуваат околу 1.000 жени. 

Женската трка е во организација на Сојузот на спортови на Скопје, а под покровителство на Град Скопје.

Од оваа година Женската трка е влезена во календарот на Европската Атлетска Федерација.

Трката има натпреварувачки карактер и трите најдобро пласирани во генерален пласман ќе добијат награди, а ќе има награди и за најдобрите три по возрасни категории.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Останато

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.