Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Српска пејачка паднала од 24 кат од зграда во Дубаи

Актуелно

Српска пејачка паднала од 24 кат од зграда во Дубаи

Според извештаите на српските медиуми, познатата пејачка Андријана Лазиќ загинала трагично на 10 јануари, откако паднала од 24 кат од зграда во Дубаи. Информациите беа потврдени од нејзиниот татко, Небојша Лазиќ, кој изрази потресеност од оваа неочекувана загуба.

Младата девојка, со потекло од Бјелина, Република Српска, патувала во Дубаи заедно со своите пријателки на 7 јануари. Само три дена подоцна, нејзиниот живот завршил во несреќа која ја остави музичката сцена во шок.

Андријана Лазиќ била на почетокот на својата пејачка кариера и пред да замине на ова патување, снимила две песни со познатиот композитор Горан Ратковиќ. Песните требало да бидат објавени наскоро, но нејзината прерана смрт ги остави ненапишани новите поглавја во нејзината музичка приказна.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.