Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Укинување на полицискиот час и работа на клубовите, предлага Комисијата за заразни болести

Актуелно

Укинување на полицискиот час и работа на клубовите, предлага Комисијата за заразни болести

Укинување на полицискиот час и работа на клубовите, предлага Комисијата за заразни болести

Министерството за здравство информира дека утрово на Комисијата за заразни болести се донесоа следните одлуки кои ќе бидат предложени до Кризниот штаб.

Од среда, 16 јуни, да се укине целосно полицискиот час, да се укине ограничувањето од максимум 100 гости на свадби и прослави и да се дозволи организација на настани, концерти и забави во клубовите и локалите само на отворено, со капацитет до максимум 50% од објектот и не повеќе од 1000 лица.
Епидемиолошката состојба е стабилна и го дозоволува ова.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.