Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Грција се укинуваат маските на отворено, од понеделник нема ни полициски час

Актуелно

Во Грција се укинуваат маските на отворено, од понеделник нема ни полициски час

Во Грција се укинуваат маските на отворено, од понеделник нема ни полициски час

Грција ги укинува маските на отворено, соопштија денеска грчките власти. Јужниот сосед, пак, препорачува маските да се носат на отворено, но само на локации каде не може да се одржи дистанца, додека во затворен простор маските се уште се задолжителни.

Полицискиот час, пак, се укинува од понеделник, а во угостителски објекти на една маса ќе биде дозволено да седат до десет лица.

– „Подобрена е епидемиолошката слика во земјата“, изјави членката на Комитетот за инфективни болести и владин советник, Вана Папаевангелу, додавајќи дека изгледите се добри.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.