Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Два земјотреси попладнево во Охрид, Струга и Ресен

Вести

Два земјотреси попладнево во Охрид, Струга и Ресен

Два земјотреса чии епицентри потекнуваат од охридското епицентрално подрачје регистрираше денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Првиот земјотрес со Рихтерова локална магнитуда 3,3 е почувствуван во 13 часот и 46 минути во Охрид, Ресен и Струга со интензитет од IV степени според Европската макросеизмичка скала, а во 13 часот и 51 минута во истото подрачје е регистриран и втор земјотрес со Рихтерова локална магнитуда 2,5 и интензитет од III степени според истата скала.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.