Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Експлозија на бомба во центарот на Куманово

Актуелно

Експлозија на бомба во центарот на Куманово

Во строгиот центар на Куманово во тунелот кој ги поврзува градскиот плоштад со паркинг простор со кој стопанисува приватна компанија, утрово во 04.29 часот се случила експлозија, потврди кумановската полиција.

Увидот на СВР Куманово и крим техника се уште трае.

На местото на експлозијата се забележуваат скршени стакла од петокатницата која е во непосредна близина на настанот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.