Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападите во Брисел

Актуелно

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападите во Брисел

Терористичката група Исламска држава ја презеде одговорноста за денешните терористички напади во Брисел, пренесоа светските агенции.

Екстремистите одговорноста ја презедоа со соопштение лиферувано преку агенцијата Амак, која важи за многу блиска до нив.

„Борци на Исламска држава извршија серија атентати со помош на појаси со експлозиви и експлозивни направи. Тие нападнаа аеродром и станици на метрото во центарот на белгиската престолнина Брисел – една земја која учествува во меѓународната коалиција против Исламска држава“, се наведува во соопштението, со кое ИД ја презеде одговорноста за нападите.

Терористите во истото коминике се заканија и со нови напади во Европа.

Британските медиуми пренесуваат дека поддржувачи на ИД на социјалните мрежи се фалеле со нападите во Брисел.

„ИД ќе ве натера илјада пати да се замислите пред повторно да помислите да убивате муслимани“, вели поддржувач на ИД на Твитер.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.