fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МАКЕДОНИЈА ПОД ТОПОЛ БРАН: Сончево со температура до 37 степени

Актуелно

МАКЕДОНИЈА ПОД ТОПОЛ БРАН: Сончево со температура до 37 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 37 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе достигне до 35 степени.

Под влијание на многу топла воздушна маса од југ во наредните дена ќе преовладува сончево и многу топло време.

Најтопло ќе биде за време на продолжениот викенд, кога на повеќе места температурата на воздухот ќе надмине 35 степени, а долж Повардарието ќе достигне и 40 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.