fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Грција викендот само пеш поради штрајк на грчките цариници

Актуелно

Во Грција викендот само пеш поради штрајк на грчките цариници

Граничните премини кон Грција „Ники“ („Меџитлија“) и „Дојрани“ („Стар Дојран“) за време на викендот ќе бидат затворени за патнички и товарни моторни возила поради штрајк на грчките цариници.

На ГП „Евзони“ („Богородица“), пак, сообраќајот при влез и излез од Грција ќе се одвива со прекини, односно на секои два часа прекин, ќе се пропуштаат возила во времетраење од 15-тина минути.

Македонското МВР добило извесување од грчките погранични служби дека преминувањето на границата пеш ќе биде дозволено за сите патници.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.