Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонски автобус се заглави под мост во Пловдив

Македонија

Македонски автобус се заглави под мост во Пловдив

Македонски автобус удрил во мост во Пловдив откако возачот не го видел знакот што укажува на максималната височина на превозните средства што можат да преминат под мост во град.

Како што објави денеска бугарската телевизија „Нова“, во автобусот имало само двајца возачи, кои не се потешко повредени. По инцидентот, автобусот останал без покрив.

Оштетен е покривот на автобусот, а неколку прозорци се искршени. Тестот за присуство на алкохол во крвта на двајцата возачите бил негативен.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Македонија

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.