fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МНР: Нема информации за настрадани македонски државјани во Италија

Актуелно

МНР: Нема информации за настрадани македонски државјани во Италија

Министерството за надворешни работи изрази сочувство до семејствата на загинатите и повредените во силниот земјотерсот што го погоди централниот дел на Италијанската Република.

Воедно, МНР известува дека Македонската амбасада во Рим е во постојан контакт со надлежните институции во Италија и до овој момент, нема информации за повредени и/или загинати македонски државјани.

– За сите прашања поврзани со безбедноста на македонските граѓани кои во моментот се наоѓаат во Италија, молиме да се обратите на дежурните телефони во Амбасадата на Република Македонија во Рим и во Министерството за надворешни работи на Република Македонија, се вели во соопштението од МНР.

Амбасада на Република Македонија во Рим, Италијанска Република
Лица за контакт: Емилија Николовска
Мобилен телефон: 00393889050310
Лице за контакт: Семра Рамадани Алими
Мобилен телефон: 00393485273136
Адреса: Via Bruxelles 73/75, 00198 Rome
Е-пошта: [email protected]

Министерство за надворешни работи на Република Македонија
Лице за контакт: Силвана Ивановска
Мобилен телефон: 00389 72 239 052
Тел: +389 2 3115 266 Факс: +389 2 3115 790
Е-пошта: [email protected]
infocentar24/[email protected]к

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.