fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне локален дожд

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне локален дожд

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне во јужните и западните делови ќе има локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 24 до 30 степени.

Во Скопје променливо облачно со повеќе сончеви период и со слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

УВ-индексот ќе има вредност 6.

Од петок ќе преовладува стабилно време со постепен пораст на дневната температура која во недела ќе се движи помеѓу 27 и 32, а во понеделник помеѓу 28 и 35 Целзиусови степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.