fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Облачно со пороен дожд и засилен ветер

Маркетинг

Вести

Облачно со пороен дожд и засилен ветер

Времето ќе биде променливо и облачно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално врнежите ќе бидат поинтензивни и со појава на град, особено во јужните и источните делови од земјата.

Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 26 степени во крајниот југоисточен дел.

Во Скопје ќе преовладува променливо време, а попладне ќе биде нестабилно и облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе достигне до 24 степен.

Во среда се очекуваат локални слаби врнежи од дожд, особено во претпладневните часови. Ќе дува умерен ветер од северен правец кој ќе предизвика опаѓање на дневната температура која ќе се движи од 14 до 21 степен.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.