Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Поради силниот ветер два авиони наместо во Скопје, слетаа во Охрид и Приштина

Македонија

Поради силниот ветер два авиони наместо во Скопје, слетаа во Охрид и Приштина

Поради силниот ветер два авиони наместо во Скопје, слетаа во Охрид и Приштина

Поради силниот ветер кој синоќа дуваше во Скопје, два авиони не слетаа на скопскиот аеродром, туку беа пренасочени.

Па така, едниот слета во Охрид, а вториот во Приштина.

Авионот кој летал на релацијата Истанбул – Скопје бил пренасочен на аеродромот во Пришина, а уште едно летало на Визер кое доаѓало од Малта, наместо во Скопје слетало во Охрид.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Македонија

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.