Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево и топло – од четврток повторно нестабилност со пороен дожд

Временска прогноза

Сончево и топло – од четврток повторно нестабилност со пороен дожд

Маркетинг

Сончево и топло – од четврток повторно нестабилност со пороен дожд

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност, со услови за краткотраен дожд на северозапад.

Утринската температура ќе се движи од шест до 13 степени, а дневната температура од 15 до 28 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно стабилно и суво. Утринската температура ќе достигне до осум степени, а дневната температура до 25 степени.

Од четврток попладне до петок до крајот на денот ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места, особено во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Временска прогноза

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.