fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Од недела снег на повисоките места во Македонија

Актуелно

Од недела снег на повисоките места во Македонија

Обилни врнежи од снег и формирање снежна покривка се очекува во поголемиот дел од земјава од недела. 

УХМР информира дека од недела нашето подрачје ќе биде под влијание на серија од влажни воздушни бранови, кои ќе предизвикаат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и снег, а на повисоките места и на планините од снег. Врнежите ќе бидат со  променлив интензитет.

Кон крајот на денот на некои места врнежите ќе поминуваа во дожд, а интензитетот  постепено ќе се намалува.

Повремени локални врнежи од дожд  ќе има и во наредните денови,   но со променлив интензитет.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.