Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почувствуван земјотрес во Гевгелија и Струмица

Актуелно

Почувствуван земјотрес во Гевгелија и Струмица

Земјотрес со интензитет од IV-V степени според Европската макросеизмичка скала е почуствуван ноќеска во Гевгелија, Струмица и околината.

Земјотресот од телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија,е регистриран во 2 часот и 33 минути со Рихтерова локална магнитуда од 4 со епицентар во Грција.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.