Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Се враќа полицискиот час во Грција

Вести

Се враќа полицискиот час во Грција

Се враќа полицискиот час во Грција

Се враќа полицискиот час кај нашиот јужен сосед, односно на островот Миконос кој е еден од најголемите жаришта на делта сојот, каде од 1 часот по полноќ до 6 часот наутро стапува во сила полициска час, но и забрана за музика во угостителските објекти во текот на целиот ден.

Властите потсетуваат дека на Миконос е забрането и одржување на какви било настани во приватни простори со присуство на над 20 лица, а во спротивно предвидени се казни од 50.000 до 200.000 евра.

Грчкиот остров е познат по ноќниот живот, но и летна дестинација за многу светски ѕвезди, а во изминатиот период, поради мерките, како што е забраната за стоење во кафулињата, баровите и ноќните клубови, често се организираа забави во приватни вили.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.