Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

АПЕЛ ОД СКОПЈЕ ЗОО: Родителите да ги предупредуваат децата да не ги оштетуваат диносаурусите

Скопје

АПЕЛ ОД СКОПЈЕ ЗОО: Родителите да ги предупредуваат децата да не ги оштетуваат диносаурусите

ФОТО: ФЕЈСБУК

АПЕЛ ОД СКОПЈЕ ЗОО: Родителите да ги предупредуваат децата да не ги оштетуваат диносаурусите

Скопската зоолошка градина неодамна се прошири со новата хит-атракција во главниот град – Дино паркот кој стана едно од најпосетените места и за најмалите, но и за возрасните.

Во паркот има 41 диносауруси, кои се буквално на дофат на посетителите, вклучувајќи ги и децата, па од таа причина од Скопје ЗОО упатуваат апел до родителите, да внимаваат на своите деца и да не дозволат диносаурусите да бидат уништени.

– „Со примерно однесување, да го зачуваме она што го имаме“, е апелот од Зоолошката.

За да заштити паркот од вандализам, ќе биде поставено и обезбедување кое ќе внимава на редот во паркот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Скопје

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.