Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Автобусите се враќаат на улица од 17:30, изгласани субвенциите за ЈСП

Скопје

Автобусите се враќаат на улица од 17:30, изгласани субвенциите за ЈСП

Советот на Град Скопје на денешната втора вонредна седница ги одобри субвенциите во износ од 11 милиони евра за Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) Скопје. Гласањето заврши со 25 “за” и 13 воздржани советници од ВМРО-ДПМНЕ.

Одлуката има за цел да се обезбедат средства за исплаќање на заостанатите плати на вработените во ЈСП Скопје. Вработените во ЈСП во текот на денот стапија во штрајк поради неисплатените плати за декември.

Автобусниот сообраќај во Скопје, кој беше привремено прекинат, се очекува да се врати на нормално функционирање по 17:30 часот, според информации на ТВ Телма.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Скопје

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.