Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бесплатните автобуски билети за учениците нема да важат за време на летниот распуст

Скопје

Бесплатните автобуски билети за учениците нема да важат за време на летниот распуст

Бесплатните автобуски билети за учениците нема да важат за време на летниот распуст

ЈСП информира дека поради завршувањето на учебната година, бесплатните билети за учениците нема да важат за време на летниот распуст.

Бесплатните билети на учениците од основните училишта ќе важат до 10 јуни, а на средношколците до 20 јуни.

ЈСП Скопје нуди можност основците и средношколците (не важи за средношколците кои сега завршуваат четврта година) по повластени цени да купат месечен билет за јули и август по цена од 600 денари, за еден месец.

За купување т.н. сезонски билет за ученици, неопходно е лицето да приложи потврда дека е ученик и да достави книшка на увид.
Бесплатните студенстки билети ќе важат и за време на летото.

ЈСП информира дека од понеделник, 10 јуни, возилата од јавниот превоз ќе сообраќаат по летен возен ред.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Скопје

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.