Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кинези нападнати во Скопје: „Коронавирус, мрш од тука!“ (ВИДЕО)

Скопје

Кинези нападнати во Скопје: „Коронавирус, мрш од тука!“ (ВИДЕО)

На социјалните мрежи попладнево се појави видео на кое извесно лице вербално напаѓа и навредува кинески државјани во центарот на Скопје.

Лицето ги снима, а нападнати молчат и се обидуваат да го избегнат конфликтот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Скопје

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.