Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Седмото издание на џез хепенингот „Today It’s All About Jazz“ се одржа во паркот Ибни Пајко во Скопје

Скопје

Седмото издание на џез хепенингот „Today It’s All About Jazz“ се одржа во паркот Ибни Пајко во Скопје

Денеска, Здружението на џез музичари и слободни уметници (ЗЏМ) од Скопје го одржа седмото издание на целодневниот џез хепенинг во паркот Ибни Пајко, под наслов „Today It’s All About Jazz“, по повод 30 април – Меѓународниот ден на џезот.

Претседателот на ЗЏМ, Гоце Стефковски, изјави дека ова година се фокусираат на претставување на повеќе македонски џез музичари, со нови проекти и соработки. Истакна дека младите музичари во Македонија имаат огромен интерес за овој музички жанр.

Оваа година, покрај работилниците за деца и џез за млади, програмата вклучуваше настапи на македонски џез музичари и меѓународни гости.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Скопје

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.