Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СОНЧЕВО И МНОГУ ТОПЛО: Температурата ќе го достигне 40-тиот степен

Актуелно

СОНЧЕВО И МНОГУ ТОПЛО: Температурата ќе го достигне 40-тиот степен

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер.

Минималната температура ќе се движи од 13 до 21, а максималната од 34 до 41 степени. УВ индексот ќе биде висок и ќе изнесува 8.

Слично време ќе има и во Скопје каде минималната температура ќе биде 19 степени, а максималната се очекува да го достигне 40-тиот степен.

Во следните денови ќе продолжи периодот на сончево и многу топло време со мала до умерена облачност. Утре на повеќе места температурата на воздухот ќе надмине 35 степени, а долж Повардарието ќе достигне и 40 степени. Во недела попладне ќе има услови за појава на изолирана нестабилност.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.