fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево со краткотраен пороен дожд

Актуелно

Сончево со краткотраен пороен дожд

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен пороен дожд, со грмежи и со засилување на ветерот, особено во северните и во источните делови  на земјава.

Утринската температура ќе се движи од осум до 17, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има услови за краткотраен локален дожд и засилување на ветерот. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 27 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во наредните денови не се очекува значителна промена на временската состојба кај нас. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Температурата на воздухот нема да има значителна промена.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.