fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Новата бомба на Заев ги откри изборните нерегуларности

Маркетинг

Актуелно

ВИДЕО: Новата бомба на Заев ги откри изборните нерегуларности

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, на денешната прес-конференција објави, како што рече според него, докази за изборен фалисфикат.

„Имаме по 50 души во стан од 40 квадрати“, вели женскиот глас на една од снимките, за кој Заев тврди дека е министерката Јанкулоска.

„Да ни беа преспанците ќе завршевме работа“, вели машки глас, кој според Заев е на премиерот Груевски, кога зборува за првиот круг од локалните избори во Општина Центар.

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека наредната бомба ќе биде во вторник во Универзална сала во Скопје каде што ќе бидат презентирани, како што вели, најзначајните, најдрските и најбезобразниот грабеж на изборниот процес од страна на Никола Груевски и неговите соработници.

Во продолжение слушнете ги снимките:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.