fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево со умерена облачност

Вести

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево со умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб, долж Повардарието повремено умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 4 до 12 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб умерен северен ветер.

Температурата ќе достигне до  9 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.