fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Температурата ќе достигне 40 степени!

Актуелно

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Температурата ќе достигне 40 степени!

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 28 до 40 степени.

Во Скопје слично време со температура до 39 степени.

Под влијание на многу топла воздушна маса од југ во наредните денови ќе се задржи сончево и многу топло време.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.