Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево и топло, попладне можни локални врнежи

Временска прогноза

Сончево и топло, попладне можни локални врнежи

Сончево и топло, попладне можни локални врнежи

Времето во државата ќе биде сончево со мала до умерена облачност и топло со слаб до умерен јужен ветер.

Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот во западните делови ќе има локални врнежи од дожд. Температурата во утринските часови ќе се движи од шест до 14 степени Целзиусови, а дневната од 18 до 29 степени.

Во Скопје слично време со температура до 28 степени.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Временска прогноза

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.