Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Жолто предупредување за невреме во Македонија

Временска прогноза

Жолто предупредување за невреме во Македонија

Жолто предупредување за невреме во Македонија

Според прогнозите на УХМР, времето ќе биде облачно и врнежливо во текот на целиот ден. За денеска има жолто предупредување за невреме и грмотевици.

Утринските температури во земјава ќе се движат во интервал од 4 до 11 степени, а дневните максимални температури на воздухот ќе го достигнат максималниот 21 степен целзиусов.

Викендов се очекува преодна стабилизација на времето, а кон крајот на идната недела се очекува повторно дестабилизирање со пад на температурите и врнежи.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Временска прогноза

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.