Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Земјотрес во Албанија почувствуван и во Македонија

Балкан

Земјотрес во Албанија почувствуван и во Македонија

Силен земјотрес со јачина од 5.2 степени и интензитет од пет степени претпладнево ја потресе Албанија, а истиот бил почувствуван и низ соседните балкански земји, меѓу кои и во Македонија.

Епицентарот на земјотресот бил 30 километри северозападно од градот Тирана.

За сега не се пријавени евентуални штети.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Балкан

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.