fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Зголемена фреквенција на возила од Богородица до Табановце

Актуелно

Зголемена фреквенција на возила од Богородица до Табановце

На автопатот од граничниот премин Табановце до граничниот премин Богородица утринава е зголемен интензитетот на сообраќајот во правец на север.

Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека на патарините Стоби, Отовица и Романовце присутен е поголем број возила. Зголемена фреквенција на возила е забележан и за излез од Македонија на граничните премини Табановце и Богородица.

Од македонска страна за влез и излез од државата можни се задржувања до 20 минути.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.