fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Адел на концертот во Лондон оддаде почит на жртвите во Брисел (видео)

Видео

Адел на концертот во Лондон оддаде почит на жртвите во Брисел (видео)

Британската пејачка Адел со изведба на песната „Make You Feel My Love“ оддаде почит на жртвите кои настрадаа во терористичкиот напад во Брисел.

Пејачката во текот на изведбата на песната на нејзиниот концерт во Лондон ја повика публиката да ги запалат светлата на мобилните телефони.

Додека таа ја пееше песната „Make You Feel My Love“, 27-годишната пејачка ја посвети на жртвите во Брисел, повикувајќи ја публиката да ги вклучат светлата на нивните мобилни телефони заради светлата и да пејат со неа.

Многу посетители на коцертот споделија фотографии и видеозаписи од концертот на своите профили на социјалните мрежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.