Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дали е Обама виновен? Драстично зголемен бројот на позитивни на ковид-19 на островот каде го прослави 60. роденден

Магазин

Дали е Обама виновен? Драстично зголемен бројот на позитивни на ковид-19 на островот каде го прослави 60. роденден

Дали е Обама виновен? Драстично зголемен бројот на позитивни на ковид-19 на островот каде го прослави 60. роденден

Вкупно 74 луѓе на островот „Мartha’s Vineyard“ се тестирани позитивно на ковид-19 по прославата на 60-ти роденден на поранешниот американски претседател Барак Обама минатата сабота.

Медиумите објавуваат дека иако не се поврзува со настанот, ова е најголема бројка од април годинава.

Од заболените сите се локалци или вработени во хотелите и рестораните во кои присуствувале гостите. За сега нема пријавено ниту еден случај меѓу гостите на Обама.

Здравствените власти напоменуваат дека е се уште рано да се знае дали стотиците гости и работници собрани на неговите роденденски забави без маски придонеле за пораст бројот на случаите со коронавирус.

 

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.