fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Жељко Самарџиќ ја закрои виновата лоза на Тиквеш

Маркетинг

Магазин

ФОТО: Жељко Самарџиќ ја закрои виновата лоза на Тиквеш

Балканската музичка ѕвезда Жељко Самарџиќ се запозна со традицијата на закројување на виновата лоза на лозовите насади на винарската визба „Тиквеш“ на локацијата Лепово.

По кратките упатства за начинот на закројување, Самарџиќ веднаш со задоволство и самиот се фати за клештите и стана дел од традиција.

– „Сум слушнал за квалитетот на македонските вина, но она што овде го видов и можев да го пробам самиот ги надмина и моите најголеми очекувања“, вели Самарџиќ кој синоќа одржа спектакуларен концерт во Скопје, по повод празникот на виното и љубовта.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.