Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кој лебдеше денеска во Скопје над зградата на МРТВ? (ВИДЕО)

Видео

Кој лебдеше денеска во Скопје над зградата на МРТВ? (ВИДЕО)

Едно чудно видео кружи низ социјалните мрежи. Се работи за аматерско видео на кое се гледа како навидум човек лебди над МТВ, а на крајот за момент се појавува еднакво чуден симбол.

Во описот на видеото се наоѓа само еден линк кој води до вебсајт – https://0101001101001011.com.

На вебсајтот освен самото видео се наоѓа и тајмер кој одбројува до 15-ти март. Многумина се прашуваат дали видеото е вистинско, или е пак обид за некаков вирален маркетинг.

Бидејќи ниту видеото, ниту вебсајтот не нудат никакви конкретни информации, останува да чекаме да заврши тајмерот за да дознаеме повеќе.

Во меѓувреме можете да го погледнете видеото тука:

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.