Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Меган Маркл најверојатно ќе стане војвотка

Занимливости

Меган Маркл најверојатно ќе стане војвотка

Се посилни се гласините дека принцот Хари ќе ја одведе пред олтар глумицата Меган Маркл, која веќе ја прекина работата на серијата „Suits” и навести крај на глумечката кариера на сметка на титулата која ја чека кога ќе се омажи за принц.

Имено, таа нема да биде принцеза, исто како што ни Кејт ни Камила не се принцези. Меган има уште неповолна положба, оти принцот Хари не е престолонаследник.

По традиција, кралицата Елизабета им ги дава титулите на внуците на денот на венчањето. Гласините говорат дека на Хари, таа ќе му ја додели титулата – војвода од Сасекс, па така, Меган ќе стане војвотка.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.