Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Девојка со раце турна мечка за да ги спаси кучиња (ВИДЕО)

Низ објективот

Девојка со раце турна мечка за да ги спаси кучиња (ВИДЕО)

Девојка со раце турна мечка за да ги спаси кучиња (ВИДЕО)

17-годишна девојка од сојузната американска држава Калифорнија беше одлучна кога станува збор за спасување на своите домашни миленичиња, па со голи раце и без страв турна мечка од оградата на дворот на нејзината куќа.

На виралното видео кое стана хит на социјалните мрежи, се гледа како девојката притрчува во дворот, а кога ја видела мечката качена на ѕидот како ги напаѓа кучињата, ја турнала преку оградата.

На крајот од видеото може да се види како и девојчето и кучињата бегаат, а ниту таа ниту кучињата не беа сериозно повредени.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.