Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

И НА ЖИВОТНИТЕ ИМ Е ТОПЛО: Сладолед со кромид е хит во Скопје ЗОО (ФОТО)

Низ објективот

И НА ЖИВОТНИТЕ ИМ Е ТОПЛО: Сладолед со кромид е хит во Скопје ЗОО (ФОТО)

И НА ЖИВОТНИТЕ ИМ Е ТОПЛО: Сладолед со кромид е хит во Скопје ЗОО (ФОТО)

Сите бараме разладување плус во овие топли летни денови, а истата е ситуацијата и со животните во скопската зоолошка градина, кои се разладуваат со специјален рецепт на освежителен сладолед, кој се чини е хит помеѓу жирафите.

Има ли подобро разладување од сладоледот со кромид? Да, добро прочитавте.

„Сте виделе сладолед со кромид? Епа жирафите го обожаваат“, велат од ЗОО Скопје во својата објава на Фејсбук.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.