Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЌЕ ВИ СЕ СТОПИ СРЦЕТО: Нова фотографија од малата алпака Дина од Скопје ЗОО

Низ објективот

ЌЕ ВИ СЕ СТОПИ СРЦЕТО: Нова фотографија од малата алпака Дина од Скопје ЗОО

ЌЕ ВИ СЕ СТОПИ СРЦЕТО: Нова фотографија од малата алпака Дина од Скопје ЗОО

Откако вчера беше објавена веста дека се роди првото бебе алпака во скопската зоолошка градина, реакциите на фотографиите на социјалните мрежи не стивнуваа.

Денеска од ПР тимот на Скопје ЗОО објавија нова фотографија од новата жителка на нашата зоолошка.

„Мама Фелиција и бебе Дина“, стои во описот на фотографијата која за краток период собра преку илјада лајкови.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.