Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„ОГНЕН ПРСТЕН“: Погледнете како изгледаше затемнувањето на Сонцето ширум светот (ФОТО)

Низ објективот

„ОГНЕН ПРСТЕН“: Погледнете како изгледаше затемнувањето на Сонцето ширум светот (ФОТО)

Делови од светот, од Канада, преку Гренланд и Арктичкиот океан до Далечниот исток на Русија, имаа можност на 10 јуни да го набљудуваат прстенестото затемнувањето на Сонцето.

Ова беше првото од двете затемнувања на Сонцето оваа година.

Како што јавуваат светските медиуми, најдобар поглед на овој спектакл имало од Торонто, каде што Сонцето било покриено 80 отсто, а во Европа, од Рејкјавик (61 отсто). Над Велика Британија и Норвешка надмина 30 отсто.

9960435b-e83d-4fc4-8092-e2e73183691f-1233368455[1]eac7cd74-8718-4b70-bdda-380d62dcb503-XXX_SOLARECLIPSE0610C[1]801cbfed-99bb-4991-877f-6f6eaf221489-XXX_SOLARECLIPSE0610B[1]f493615d-bfb0-4495-a615-6e3c7aed5fcf-AP_Eclipse_New_York[1]
<
>

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.