Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Скопје обоено во боите на виножитото (ФОТО)

ФОТО: ФЕЈСБУК

Низ објективот

Скопје обоено во боите на виножитото (ФОТО)

Скопје денеска беше обоено во боите на виножитото во чест на „Скопје Прајд“, односно втората по ред Парада на гордорса, која е во организација на Националната мрежа против хомофобија и трансфобија.

Неколку стотици учесници, меѓу кои и естрадни уметници и политичари – претседателот Стево Пендаровски со неговата сопруга Елизабета Пендаровска, министерките Радмила Шекеринска, Јагода Шахпаска, Мила Царовска и Ирена Стефоска, парадираа од Жена парк до Градскиот парк во Скопје.

Вчера преку објава на Фејсбук парадата ја поддржа и премиерот Зоран Заев.

Низ скопските улици се носеа и транспарентни на кои беше испишано: „Родители вклучете се, љубов е“, „Љубов вон ѕидовите“, „Иднината е квир“.

Слоганот на овогодишната скопска парада на гордоста е „Вон ѕидовите!“.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.