Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Тешко мене без тебе“ – хит во најава на Лила и Филип Пешевски (ФОТО)

Низ објективот

„Тешко мене без тебе“ – хит во најава на Лила и Филип Пешевски (ФОТО)

ФОТО: ПРИВАТНА АРХИВА

„Тешко мене без тебе“ – хит во најава на Лила и Филип Пешевски (ФОТО)

„Тешко мене без тебе“ е новиот хит во најава на водителката Лила Филиповска и младиот поп-пејач Филип Пешески.

За истиот, деновиве, во режија на Томато продукција, се снима и високобуџетен спот на неколку локации низ Скопје.

– „Сакам да му помогнат на Филип, како млад и талентиран артист. Најинтересно беше танцувањето со девојките во стилот на Џеј Ло“ – вели Лила, возбудена од сорабоката со Зоран Василевски – Фаци кому овој спот му е прв продукциски проект во кариерата.

Фаци вели дека станува збор за високобуџетен проект кој ќе биде промовиран и надвор од границите на нашата земја.

– „Идејата ми беше да направам високо буџетен спот. Да покажеме дека и ние имаме убави жени и добри пејачи кои треба да ги промовираме надвор од Македонија. Да покажеме дека имаме мода и луксуз како сите земји од Балканот но и подалеку. Наскоро следува официјална промоција на песната и спотот во луксузниот „Ми Каса“ на Кале. Ќе ја направиме во стилот на светските промоции“ – додава Василевски.

Во продолжение погледнете дел од атмосферата на снимањето:

186961209_141070444718230_5814307761512018529_n 186846003_423858198956516_4161617446160847558_n 187226920_178424617527027_2518853648296095227_n 186982526_134998838672839_3828082789118647282_n 186950390_2943064315981206_681339927511962379_n-1152x1536[1]
<
>

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.