Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

За првпат во Скопје Зоо се родија бебиња белоносести коати (ФОТО)

Низ објективот

За првпат во Скопје Зоо се родија бебиња белоносести коати (ФОТО)

Убави вести доаѓаат од скопската зоолошка градина – за првпат во нашата најголема зоолошка градина се родија бебиња белоносести коати.

– „Коатите тежат до 4 килограми и со своите опашки многу потсетуваат на ракуните.“ – велат од Скопје ЗОО.

Инаку, како вид потекнуваат од шумските предели на Централна и Јужна Америка. Тие се нарекуваат уште и коатимунди.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.