Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонците го преполнија Букурешт – се пејат навивачки песни во центарот на градот (ВИДЕО)

Низ објективот

Македонците го преполнија Букурешт – се пејат навивачки песни во центарот на градот (ВИДЕО)

Букурешт е полн со македонски навивачи – и покрај пандемијата со коронавирусот, илјадници Македонци овој викенд го преполнија главниот град на Романија за да ја бодрат Македонија на историскиот прв настап на Европското првенство.

Еден од присутните е и македонскиот репрезентативец Стојанче Стоилов кој вчеравечер диригирал со химната која ја пеела македонската „фаланга” во Букурешт. Како што јавуваат локалните медиуми, до доцните вечерни часови македонските навивачи пееле македонски песни во центарот во Букурешт во пресрет на историскиот меч.

За потсетување, македонската репрезентација денес со почеток од 18 часот го игра својот прв натпревар во групната фаза против репрезентацијата на Австрија.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.