fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нов хит во стилот на Гангам стајл (ВИДЕО)

Видео

Нов хит во стилот на Гангам стајл (ВИДЕО)

Јапонскиот комичар Пико Таро се снимал како танцува за ананас молив, а снимката неодамна стана вирална и засега има над пет милиони прегледи на Јутјуб, јави Си-Ен-Ен.

Иако видеото е поставено на 25 август, дури неодамна го привлече вниманието на јавноста. Во Јапонија песната стана многу популарна, а фановите веќе изработија неколку верзии.

Голем број тинејџери се снимаат како танцуваат на најновиот музички хит.

Пико Тарo е псевдоним на јапонскиот комичар, познат и како Ди Џеј Косака Даимаоу или Казухико Косака. Тој ова видео го објави на својот Твитер на 23 септември, со зборовите „Да танцуваме со Пико Тарo“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.