Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Првата панда родена во Франција покажана пред јавноста (ВИДЕО)

Видео

Првата панда родена во Франција покажана пред јавноста (ВИДЕО)

Првата панда родена на територијата на Франција викендов првпат можеа да ја видат посетителите на зоолошката градина во францускиот град Бувал.

Малата панда, која го доби името Јуан Менг што на кинески јазик значи „исполнување на соништата“, се роди пред пет месеци во зоолошката градина во Бувал.

„Кума“ на пандата беше сопругата на францускиот претседател Емануел Макрон, Брижит.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Родителите на Јаун Менг пристигнаа во Бувал во 2012 година, како позајмица од Кина во рамки на програмата за репродукција.

По неколкуте неуспешни обиди за репродукиција, Јуан Менг беше зачната со вештачко оплодување.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.