fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Радио водител се зклучил во студио и 24 пати по ред ја пуштил „Last Christmas“ (ВИДЕО)

Видео

Радио водител се зклучил во студио и 24 пати по ред ја пуштил „Last Christmas“ (ВИДЕО)

Водител во една радио станица во Австрија се заклучил во радиското студио и во пресрет на католичкиот Божик, 24 пати по ред ја пуштил песната на култната британска група од 80-те години на минатиот век „Уем“ – „Last Christmas“ („Минатиот Божик“) 

За време на збрката што настанала додека колегите го убедувале водителот да се откаже од оваа налудничава идеја, во радиото Антене Карантен се јавила и неговата мала ќерка, која го преколнувала својот татко да престане со „маратонот, бидејќи песната сите ги излудува“.

Програмскиот директор на радиото Тим Боднер изјави дека 27-годишниот водител на овој начин сакал да направи „предбожиќна шега“.

– Иако сето ова беше смешно, сепак мора да има некои граници и да се сносат последици за ваквото однесување, изјави Боднер, додавајќи дека за казна на водителот ќе се разговара по празниците.

Песната „Last Christmas“ е од 1984 години и досега во форма на сингл е продадена во 1,77 милиони примероци, што ја прави најпродавна нумера во британската музичка историја. Интересно, е што песната никогаш не се најде на првото место на официјаланта британска топ листа.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.