Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СЛАБЕЕЊЕ ЗА 30 ДЕНА: Сокот од лимон и магдонос ќе ги „стопи“ маснотиите во вашето тело

Ви препорачуваме

СЛАБЕЕЊЕ ЗА 30 ДЕНА: Сокот од лимон и магдонос ќе ги „стопи“ маснотиите во вашето тело

СЛАБЕЕЊЕ ЗА 30 ДЕНА: Сокот од лимон и магдонос ќе ги „стопи“ маснотиите во вашето тело

Ако сакате брзо да ги намалите килограмите во тој случај ви го препорачуваме овој напиток.

Потребно ви е:

  • 60g магдонос
  • 1 лимон
  • 230ml вода

Подготовка:

Иситнете го магдоносот и исцедете го сокот од лимонот. Ставете ги состојките во голема чаша и прелијте ги со вода.

Пијте го сокот наутро на празен стомак и тоа само 5 дена, па направете пауза од 10 дена.

Комбинацијата на магдонос и лимон согорува калории, а обезбедува доволно количество витамини и минерали во организмот.

Магдоносот исто така го подобрува варењето, му помага на телото да ги исфрли токсините, па така ќе се чувствувате помалку подуени.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.