fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Не верувал во успехот на хрватските ракометари, па на крајот трчал гол по гаќи

Видео

ВИДЕО: Не верувал во успехот на хрватските ракометари, па на крајот трчал гол по гаќи

Многумина не веруваа дека ракометарите на Хрватска ќе успеат да ја совладаат Полска со повеќе од 11 гола разлика и дека ќе се пласираат во полуфиналето на Европското ракометно првенство што се одржува во Полска. 

Меѓу нив бил и еден жител на Славонски Брод, кој се обложил со својот пријател дека „ќе трча гол по гаќи по студентото време“ ако хрватските ракометари го остварат „неверојатниот подвиг“.

На крајот, Хрватска ја совлада Полска со 14 гола разлика и благодарејќи на поразот на Франција од Норвешка, се пласира во полуфиналето.

– Со поразот на Франција, Хрватска одигра неверојатен меч и се остварија најубавите соништа, а песимистите трчаат почесен круг – по гаќи на температура на мрзнење на водата, стои во описот на видеото објавено на Јутјуб, на кое песимистичниот славонец го „одработува“ загубениот облог.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.